Mężczyzna na dnie

Mężczyzna na dnie - Iva Prochazkova | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Iva Prochazkova
WYMIAR
12,11 MB
NAZWA PLIKU
Mężczyzna na dnie.pdf
ISBN
7484462002015

OPIS

Na dnie jeziora zostaje znalezione ciało policjanta. Kto stoi za jego śmiercią? I czy zbrodnia może mieć związek ze znakiem zodiaku?Podinspektor Marián Holina ma słabość do rogalików, którym wystawia noty w skali od 1-5; bardziej niż nowoczesnym metodom śledczym ufa własnej intuicji, objawiającej się łaskotaniem w okolicach pępka; w chwilach słabości zwraca się do Najwyższej Instancji (po słowacku), a gdy się denerwuje, rzuca mięsem (po węgiersku). Niemniej specyficzni są jego partnerzy, niedoświadczony i ciągle wyrywający się przed szereg aspirant Diviš oraz hiperaktywna kapitan Šotolová. Jakby tego było mało, w praskim Wydziale Zabójstw robotę omawia się raczej w stołówce niż przy biurku.Sympatyczny, bezpretensjonalny i pozbawiony supermocy zespół Holiny, wciągająca intryga oraz nieodzowny czeski humor sprawiają, że Iva Procházková wprowadza nową jakość do literatury kryminalnej.Procházková jest autorką scenariusza do popularnego serialu telewizyjnego "Zabójstwa w kręgu" ("Vraždy v kruhu"), w którym Marián Holina (w tej roli dobrze znany także polskim widzom Ivan Trojan) i jego zespół badają zbrodnie z wykorzystaniem nieoczywistych metod śledczych, w tym astrologii. W serii książkowej, którą otwiera "Mężczyzna na dnie", autorka nawiązuje do serialu, lecz prezentuje zupełnie nowe historie.Książka otwiera w wydawnictwie Afera serię Czeskie Krymi prezentującą najciekawsze współczesne powieści kryminalne zza południowej granicy.

Ojciec Jan Procházka, uznany pisarz, scenarzysta, a potem już tylko dysydent i wróg państwowy. Ile takich historii ... Na odtrutkę (zażyłem, mam się dobrze) polecam kryminał czeski, wywiedziony z bardzo popularnego u południowych sąsiadów serialu „Vraždy v kruhu" („Zabójstwa w kręgu") przez jego scenarzystkę Ivę Procházkovą.

Ile takich historii ... Na odtrutkę (zażyłem, mam się dobrze) polecam kryminał czeski, wywiedziony z bardzo popularnego u południowych sąsiadów serialu „Vraždy v kruhu" („Zabójstwa w kręgu") przez jego scenarzystkę Ivę Procházkovą. Powieść „Mężczyzna na dnie" łączą z serialem bohaterowie, ale treść jest nowa. Na naszej stronie znajdziesz krótkie i śmieszne życzenia na Dzień Mężczyzn, które idealnie nadają się do tego, by wysłać je SMS-em.

POWIĄZANE KSIĄŻKI