Ja, Olga Hepnarová

Ja, Olga Hepnarová - Roman Cílek | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Roman Cílek
WYMIAR
10,52 MB
NAZWA PLIKU
Ja, Olga Hepnarová.pdf
ISBN
8836149119946

OPIS

10 lipca 1973, aleja Obrońców Pokoju w Pradze. Olga Hepnarová, lat 22, wjeżdża ciężarówką w pełen ludzi przystanek tramwajowy. Ofiary śmiertelne, ciężko ranni, panika i chaos. Mundurowi zasypują sprawczynię wypadku pytaniami:- Hamulce się zacięły czy co? Na Boga, zasnęła pani za kierownicą?!Hepnarová spokojnie odpowiada:- Nie, nie zasnęłam, hamulce są sprawne. Umyślnie wjechałam na chodnik, to moja zemsta na społeczeństwie za to, jak traktowało mnie przez całe moje życie.Rozpoczyna się śledztwo w sprawie katastrofy przy alei Obrońców Pokoju, z góry znane są jednak odpowiedzi na sześć z siedmiu złotych pytań kryminalistyki:Co? Gdzie? Kiedy? Jak? Czym? Kto?Uwaga musi więc zostać skierowana na jedno, ostatnie: Dlaczego?Tragiczną historię masowej zabójczyni Olgi Hepnarovej - ostatniej kobiety skazanej w Czechach na karę śmierci - czyta się raczej jak wciągający kryminał psychologiczny niż typową literaturę faktu.Roman Cílek nikogo nie ocenia, jednak z rzetelnie zebranych przez autora zeznań świadków, listów, dokumentów sądowych i policyjnych wyłania się wstrząsający obraz zakłamania ówczesnego systemu, niekompetencji służby zdrowia, stronniczości sądu, a także wyobcowanej w społeczeństwie jednostki, która postanawia przekuć swoją bezsilność i nienawiść w czyn: zbrodnię.Na podstawie książki powstał film w czesko-polsko-słowackiej koprodukcji (reż. Tomáš Weinreb, Petr Kazda), w roli Olgi Hepnarovej wystąpiła polska aktorka Michalina Olszańska. Pokazy festiwalowe filmu zaczną się w Polsce wiosną 2016, premiera kinowa planowana jest na jesień 2016.

Dostarczamy produkty w . Wydawnictwo Afera - literatura czeska dla wszystkich - „ Ja, Olga Hepnarová" ofiara waszego bestialstwa, skazuje was na śmierć przez przejechanie i oświadczam, że tych X ofiar to i tak za mało za moje życie" To stało się we wtorek, 10 lipca 1973 roku na przystanku położonym na alei Obrońców Pokoju.

"Proszę, żebyście przyjęli ten list jako dokument" - dodaje. Ja olga hepnarova na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje. Wejdź i znajdź to, czego szukasz! "Ja, Olga Hepnarová, ofiara waszego bestialstwa" 10 lipca 1973 roku o godzinie 13:15 samochód ciężarowy Praga RN gwałtownie zjechał z jezdni na chodnik i zabił osiem osób.

POWIĄZANE KSIĄŻKI