Polska, moja miłość

Polska, moja miłość - Jan Polkowski | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jan Polkowski
WYMIAR
6,85 MB
NAZWA PLIKU
Polska, moja miłość.pdf
ISBN
2008005200044

OPIS

Fragment tekstu "Piękno polszczyzny":"Słowo, które było na początku, brzmi dla nas po polsku. Gdy nadejdzie koniec, to samo słowo będzie bogatsze o wszystko, co się nam przydarzyło od początku historii. W nim zostaniemy na ziemi. Język gromadzi w sobie prochy wszystkich zdań, możliwych i niemożliwych, wypowiedzianych i przemilczanych. Jeśli pozwolimy, by opuszczony język niszczał w naszych trzewiach, konał w naszych duszach, doczekamy się czegoś dla człowieka najgorszego – niewyrażalnej sierocej ciszy, w której słychać będzie tylko wrzask naszej ludzkiej nieobecności".

Szukałam. Później, gdy dostałam pod choinkę pierwszą lustrzankę, moja przygoda ... Etymologia Język polski.

Czy język polski wymiera, staje się obcy, a Polska niemieje? Czy Europę nawróci Moskwa - Trzeci Rzym? ... Kostiumowy serial, który zyskał popularność w takich krajach jak: Rosja, Ukraina, Bośnia, Hercegowina, Gruzja i Pakistan. Akcja rozgrywa się na ukraińskiej prowincji na przełomie XIX i XX wieku.

POWIĄZANE KSIĄŻKI