Od arii do psalmów. W poszukiwaniu prawdziwego piękna

Od arii do psalmów. W poszukiwaniu prawdziwego piękna - Maria Zielińska | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Maria Zielińska
WYMIAR
6,17 MB
NAZWA PLIKU
Od arii do psalmów. W poszukiwaniu prawdziwego piękna.pdf
ISBN
9431325025374

OPIS

„Pierwszy raz byłam w operze w 1938 roku. Kuzynka dostała w prezencie trzy bilety. Poszliśmy w trójkę: ona, jej narzeczony i ja. Ja - pod warunkiem przebrania się za starszą, bo Faust był wtedy dozwolony od osiemnastu lat. A ja miałam czternaście...” Tak wspomina swoją pierwsza wizytę w operze Maria Zielińska. W książce „Od arii do psalmów” autorka snuje opowieść o swojej artystycznej drodze, początkach kariery, opisuje jej rozwój, przybliża czytelnikowi charakter pracy w operze, przedstawia sylwetki wybitnych pedagogów i opowiada o swoich najważniejszych rolach. Jest to wielowymiarowa biografia napisana z lekkością: brzmią w niej barwnie opisane dźwięki oper, a całości dopełniają wspaniałe fotografie obrazujące role, w które wcieliła się ta wybitna śpiewaczka. Autorka, opisując historie swojego życia zawodowego i prywatnego, wspomina młodość, która przypadła na trudne lata wojny, oraz ukazuje przemiany zachodzące w Polsce od lat powojennych aż do dzisiaj. Książka ta to zapis życiowej drogi i niezwykła opowieść o muzyce, operze, rodzinie, przyjaźni, przemijaniu i wierze oraz "poszukiwaniu prawdziwego piękna" w tych najważniejszych sprawach.

Autorem książki jest Maria Zielińska. Pierwszy raz byłam w operze w 1938 roku. Kuzynka dostała w prezencie trzy bilety.

W poszukiwaniu prawdziwego... | | KSIĄŻKI \ Biografie i wspomnienia \ Dzienniki i pamiętniki | Hurtownia książek, artykułów papierniczych i zabawek EBook Od arii do psalmów / Maria Zielińska , 37,72 zł, Pierwszy raz byłam w operze w 1938 roku.

POWIĄZANE KSIĄŻKI