1945. Rok zwycięstwa

1945. Rok zwycięstwa - Władimir Bieszanow | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Władimir Bieszanow
WYMIAR
3,22 MB
NAZWA PLIKU
1945. Rok zwycięstwa.pdf
ISBN
4783790592359

OPIS

1945 rok był ostatnim rokiem II wojny światowej, która dla obywateli ZSRS była wielką wojną ojczyźnianą. Wojska sowieckie nieustępliwie, nie oglądając się na straty, parły w stronę Berlina, zdobycie którego dla sowieckich wodzów było symbolem klęski III Rzeszy. ,,Po drodze” była Polska, zdradzona już przez sojuszników podczas Konferencji Jałtańskiej, Rumunia, która w ostatniej chwili zdążyła zmienić orientację wojenną, Węgry, którym to się już nie udało, Austria i Czechosłowacja. Po czterech latach zmagań żołnierz sowiecki wkroczył na tereny Germanii. Wkroczył jako zwycięzca, któremu nikt już nie mógł stawić oporu, wkroczył i zaczął się mścić. A miał za co! Płonęły grabione wsie i miasteczka, masowo gwałcono kobiety, mordowano starców i dzieci. Rozmiar bestialstw przekroczył wszelkie granice, dobroduszny Słowianin przeistoczył się w żądnego krwi potwora. Mijających granicę Prus Wschodnich i Niemiec żołnierzy witał napis: ,,Oto ona, przeklęta Germania”. I w tej przeklętej Germanii rękoma żołnierzy sowieckich dopełniła się sprawiedliwość dziejowa.1945... to kolejna pozycja znakomitego białoruskiego historyka Władimira Bieszanowa, ukazująca przygotowania do wojny w ZSRR i przebieg sowieckiej wojny ojczyźnianej. Nakładem naszego wydawnictwa ukazały się tego autora: ,,Kadry decydują o wszystkim", ,,Czerwony Blitzkrieg", ,,1942. Poligon czerwonych generałów" (wspólnie z wyd. Harmonia), ,,1943 - rok przełomu".

Kolejna pozycja wybitnego białoruskiego historyka Władimira Bieszanowa z serii, w której opisano poszczególne etapy Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Opisany w tej pracy rok 1945 był ostatnim rokiem wojny.

1945 rok był ostatnim rokiem II wojny światowej, ... Książka 1945 Rok zwycięstwa - od 24,60 zł, porównanie cen w 19 sklepach. Zobacz inne Nauki humanistyczne i społeczne, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Strona główna / Księgarnia „Inicjał" / Historia / 1945 - rok zwycięstwa.

POWIĄZANE KSIĄŻKI