Dzień alpagi i inne opowieści z Pragi

Dzień alpagi i inne opowieści z Pragi - Marcin Dyjasiński | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marcin Dyjasiński
WYMIAR
9,12 MB
NAZWA PLIKU
Dzień alpagi i inne opowieści z Pragi.pdf
ISBN
2690023794824

OPIS

Bohaterami opowiadań są zapijaczeni rycerze okrągłego (plastikowego) stołu, których Brytanią jest Praga, Kamelotem bar przy rondzie Starzyńskiego, gdzie piwo kosztuje dziesięć groszy więcej niż w sklepie, a gralem butelka alpagi. To historie o potrzebie rytuału i autentyczności w świecie, który nie poddaje się upiększającym zmianom i rewitalizacji.Opowiadania połączone są rondem (Starzyńskiego ) i w rondo. Na jednym planie odbywa się wędrówka bohaterów po lewobrzeżnej Warszawie, nieco bezładne kręcenie się w kółko właśnie, a na drugim są historie ludzi związanych z barem Rondo przy rondzie Starzyńskiego, gdzie część z nich i tych dwóch pierwszoplanowych bohaterów obchodzi święto zwane Dniem Alpagi. Nastroje opowieści mieszają się, żart przechodzi w smutek i tragedię, a wszystko kończy się czymś, co ma kształt wiersza ? lamentu jednego z bohaterów.Marcin Dyjasiński - urodził sie w Warszawie, wychował i mieszkał na Pradze, a teraz mieszka na Magurce Wilkowickiej w Beskidzie Małym. Dziennikarz, dramatopisarz, autor opowiadań "Tam gdzie pogrzebany jest pies"

gdzie część z nich i tych dwóch pierwszoplanowych bohaterów obchodzi święto zwane ... Kup teraz. Cena 20,45 zł.

Data zakończenia 2020-02-27 - cena 21,13 zł Sprawdź niskie ceny i kup Dzień alpagi i inne opowieści z Pragi / Świniodzik w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! Informacje o DZIEŃ ALPAGI I INNE OPOWIEŚCI Z PRAGI - 8369093394 w archiwum Allegro. Data zakończenia 2019-08-10 - cena 20,31 zł Dzień Alpagi i inne opowieści z Pragi Marcin Dyjasiński Wydawca: ŚWINIODZIK.

POWIĄZANE KSIĄŻKI