Przeor Kordecki

Przeor Kordecki - Czesław Ryszka | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Czesław Ryszka
WYMIAR
12,65 MB
NAZWA PLIKU
Przeor Kordecki.pdf
ISBN
7990093286491

OPIS

Ojciec Augustyn Kordecki jest jedną z najbarwniejszych postaci dziejów klasztoru jasnogórskiego. Nieprzeciętny zakonnik zapisał się na kartach historii Polski jako heroiczny obrońca Jasnej Góry przed Szwedami. Autor książki opierając się na materiałach źródłowych, dokumentach i opracowaniach historycznych przedstawia życie Przeora Kordeckiego, w którym można dostrzec ślady cudownej, Bożej ręki. Polemizuje z krytyką i zarzutami zniesławiającymi pamięć Ojca Kordeckiego. W książce Czytelnik odnajdu

Augustyn (imię nadane na chrzcie Klemens) Kordecki (16 listopada 1603 - 20 marca 1673) przeor i legendarny obrońca zakonu Paulinów na Jasnej Górze. W czasie potopu szwedzkiego ukrył cudowny obraz, a w kaplicy umieścił jego kopię.

„Wtem jest całe periculum wyprawy, bo muszę ogień krzesać. Mam krzemień grzeczny, hubkę suchą i krzesiwo z przedniej stali, ale hałas się uczyni i mogą coś pomiarkować".

POWIĄZANE KSIĄŻKI