Iluzjon

Iluzjon - Marcin Strzelecki | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marcin Strzelecki
WYMIAR
4,94 MB
NAZWA PLIKU
Iluzjon.pdf
ISBN
9832325394876

OPIS

5 lutego 1993 roku na planie filmu „Śmierć jak kromka chleba” o pacyfikacji kopalni Wujek zginął dwunastoletni chłopiec ? Grzegorz Nowak. Wśród wielu narodowych bohaterów on na zawsze pozostanie… Anonimowy.„Iluzjon” Marcina Strzeleckiego to fikcja literacka oparta na autentycznym wydarzeniu. Opowiada o zmaganiach Autora historii o Anonimowym z Cenzorem i Autorytetem, a także o skomplikowanych relacjach z chorującym na raka ojcem, który był legendą śląskiej Solidarności. To również książka o miłości, ale przede wszystkim o anonimowym Bohaterze, który zginął w fikcyjnej rzeczywistości i anonimowym autorze, ukrywającym się za swoim dziełem.Marcin Strzelecki ? scenarzysta telewizyjny, autor scenariuszy i dialogów do licznych polskich seriali. W 2006 roku jako główny scenarzysta wygrał konkurs TVP na najlepszy godzinny serial telewizyjny projektem „Pogoda na piątek” (emisja TVP 2).

Od września 2019 podawane są tu lunche, prawie zawsze całkiem wegańskie. Za 25 zł dostajemy talerz smacznej zupy (bazującej na sezonowych warzywach ... Iluzjon - Muzeum Sztuki Filmowej - kino studyjne znajdujące się przy ul.

Ma szczególny status kina archiwalnego. Znajduje się pod opieką Filmoteki Narodowej, która zgodnie z przyświecającym jej hasłem „Pamięć filmu" chroni i niejednokrotnie przywraca kulturze polskiej jej dziedzictwo filmowe. Kontakt.

POWIĄZANE KSIĄŻKI