Targ łakoci

Targ łakoci - Utz Rachowski | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Utz Rachowski
WYMIAR
10,23 MB
NAZWA PLIKU
Targ łakoci.pdf
ISBN
2644025139622

OPIS

Nienazwany Reichenbach zamienia się w krainę legendarną; mianowicie w przeniknięte historią raje dzieciństwa, które nie służą ocalaniu biografii, ale są ojczyzną poetyckości. (...) Pod koniec dzieciństwa autor odkrywa historie rodzinne:nad wszystkim patronuje jako instancja baśniowa Babka, to ona jest dysponentką reguł narracyjnej baśniowości. (...) "Błękitna noc" przemienia babkę - jak we śnie Henryka von Ofterdingena - w wizjonerską postać, głoszącą podstawowe zasady poetyckości Utza Rachowskiego: "Nasze życie to tylko echo krzyku, wydawanego przez naszych przodków...Stracisz wolność i ją odzyskasz; to dlatego wypuściłam ćmę na wolność, że jest taka jak ty, ty potrzebujesz wolnościw nocy, nie chleba i domu...". Z posłowia Wojciecha Kunickiego i Ewy Szymani.

Pierwszy budynek na parceli nr 55 wzniesiono w okresie późnego średniowiecza. Był to czterokondygnacyjny dom z dachem kalenicowym.

3 fotografie Słup propagandowy (północna strona Rynku - Targ Łakoci) 10 fotografii Szalet - Północna Strona Rynku. 3 fotografie Krasnoludzi Zraszacz.

POWIĄZANE KSIĄŻKI