Konstytucja starsza, niż myślisz

Konstytucja starsza, niż myślisz - Zbigniew Bujak | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Zbigniew Bujak
WYMIAR
8,61 MB
NAZWA PLIKU
Konstytucja starsza, niż myślisz.pdf
ISBN
3517398578040

OPIS

"Opisuję w niej proces powstawania obecnie obowiązującej Konstytucji III RP.W pierwszej części pokazuję wpływ Umowy Okrągłego Stołu na treść konstytucji.Wskazuję na szczególnie okoliczności ustanowienia takich instytucji, jak urząd prezydenta i Senat.Opisuję także dylematy Komisji Konstytucyjnej Sejmu X kadencji kierowanej przez Bronisława Geremka i okoliczności upadku opracowanego projektu konstytucji.Rozdział 2, to opis dylematów podczas prac nad treścią obecnej Konstytucji.Jej integralną częścią jest załącznik z dziesięcioma wywiadami z ważnymi członkami Komisji Konstytucyjnej.Część II, to rodzaj historycznego przeglądu w którym pokazuję, kiedy w historii naszego państwa pojawiły się kwestie zawarte w danych paragrafach naszej Konstytucji.W ostatniej części wskazuję, czy i jak w Konstytucji zawiera się dorobek naszego pozytywizmu, liberalizmu i konserwatyzmu.W rozdziale piątym wskazuję wpływ rozwoju myśli społecznej XIX wieku na kształtowanie się naszego myślenia o państwie i jego przyszłym konstytucyjnym kształcie. "Zbigniew Bujak

Wskazuję na szczególnie okoliczności Napisz recenzję o produkcie: Konstytucja starsza, niż myślisz Twoja ocena. Ocena ogólna.

ZB Książki - Nauki społeczne - Historia - przeczytaj opinie, kupuj online w dobrej cenie na Inbook.pl Książka. Konstytucja starsza, niż myślisz - Bujak Zbigniew.

POWIĄZANE KSIĄŻKI