Aforyzmyśli

Aforyzmyśli - Edward Gaszyński | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Edward Gaszyński
WYMIAR
4,67 MB
NAZWA PLIKU
Aforyzmyśli.pdf
ISBN
9105125220488

OPIS

Urodzony w zeszłym stuleciu, w Edon (nie mylić z Edenem) we Francji. Edukację tamże rozpoczętą, kontynuowałem na Ziemiach Odzyskanych (Walim-Świdnica). Ukończyłem technikum mechaniczne (technologia obróbki skrawaniem). Pracowałem w tamtejszych Zakładach Elektrotechniki Motoryzacyjnej oraz w Fabryce Wagonów. Następny etap to praca w HCP Cegielski w Poznaniu, w działach głównego technologa i głównego energetyka. Następne kilkanaście lat prowadziłem rodzinny biznes w sektorze prywatnym. W międzyczasie, w czynie społecznym, byłem członkiem „Komitetu” - Społecznego Komitetu Budowy Gazociągu. Gaz w sieci płynie do dzisiaj i nie ukrywam, że jest mi coraz to droższy...Debiut literacki przypadł na rok 1967, w konkursie na aforyzmy satyryczne w Głosie Wielkopolskim. Moje Myśli pozłacane ukazywały się w poznańskim tygodniku Tydzień. Pozostałe myśli, fraszki, utwory satyryczne drukowane były w polonijnych wydawnictwach, takich jak np.: Pasjonat & Hobby, Związkowiec, Nowy Kurier, Luksusowa rozrywka w Kanadzie, a także w periodyku Pinezki - satyra polityczna w Warszawie.Solidarność, Polak Papieżem, upadek Muru Berlińskiego, pierwsi sekretarze odchodzili jednocześnie jako ostatni... Kolejni prezydenci, policja w miejsce milicji, wizy i dewizy, członkostwo w NATO, Unii Europejskiej - chronologia zmian, dolegliwość braku czegokolwiek ustąpiła miejsca nadmiarowi dóbr materialnych. Młode pokolenie nie doświadczyło zjawiska kolejki, starsze okazało się niezdolne do korzystania z nowych technologii, średnie zaś z ulgą żegnało się z pierwszym, witało i przyswajało nowe. Proces transformacji pobudzał do myślenia, domysłów, zamysłów na aktualne tematy polityczne i obyczajowe, tak w miejscach publicznych, jak i z posiedzeń w domowym fotelu oraz ze źródeł medialnych. Zachodzące zmiany wpływały na semantykę znaczenia wyrazów, na aksjologię wartości, empatia ustępowała miejsca znieczulicy. Zbiór zawiera myśli notowane z przerwami od końca lat sześćdziesiątych, następnie już w XXI wie

Pracowałem w tamtejszych Zakładach Elektrotechniki Motoryzacyjnej oraz w Fabryce Wagonów. Następny etap to praca w HCP Cegielski w Poznaniu, w działach głównego... Urodzony w zeszłym stuleciu, w Edon (nie mylić z Edenem) we Francji.

Ukończyłem technikum mechaniczne (technologia obróbki skrawaniem). Pracowałem w tamtejszych Zakładach Elektrotechniki Motoryzacyjnej oraz w Fabryce Wagonów.

POWIĄZANE KSIĄŻKI