Matylda

Matylda - Karolina Wójciak | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Karolina Wójciak
WYMIAR
3,75 MB
NAZWA PLIKU
Matylda.pdf
ISBN
5754576059104

OPIS

Po dostaniu się na praktyki do korporacji Matylda jest przekonana, że jej życie wreszcie nabierze barw, zaś Kostkowi, który chwilowo przerwał studia i rzucił się w wir pracy, by zarobić na utrzymanie, wydaje się, że jest zaledwie o krok od zrealizowania swych planów. Tak niewiele potrzeba im do szczęścia...Powieść o młodych ludziach, którzy mieszkając w wielkim mieście, zmuszeni są do podejmowania trudnych decyzji. Każde z nich stara się przetrwać, stać się lepszą wersją samego siebie i osiągnąć coś w życiu. Tymczasem los rzuca im kłody pod nogi, zmieniając ich życie w lawinę beznadziejności. Postawieni przed wyborem, czy przyjąć los z pokorą, czy też zmieniać go na siłę, szukają dróg wyjścia, które niestety czasem kończą się ślepym zaułkiem.

To starogermańskie imię brzmiało Maht-hiltja, co znaczyło dosłownie "siła-walka", czyli jakby "silna w walce". Imię Matylda : Kobieta ta ma mocno rozwiniętą intuicję i zazwyczaj to właśnie nią, a nie wiedzą czy doświadczeniem kieruje się w życiu. Trzeba przyznać, że zwykle "Uroczysko Matylda" łączy korzyści, jakie zapewnia miejski styl życia, czyli dostęp do usług, miejsc pracy, szkół, opieki zdrowotnej i ośrodków kultury oraz gwarantuje mieszkańcom przyjazną i komfortową przestrzeń o najwyższym standardzie funkcjonalnym. Matylda odczuwa chęć do zdecydowanego działania i odważnych ruchów, pociąga ją ryzyko i adrenalina - na przykład szybka jazda na motocyklu.

Matilda) − amerykański film fabularny z 1996 roku, wyprodukowany i wyreżyserowany przez Danny'ego DeVito, oparty na kanwie powieści Roalda Dahla pod tym samym tytułem. Film uzyskał szereg wyróżnień, w tym nominacje do Nagrody Młodych Artystów i Saturna. Matylda została przeniesiona do najstarszej klasy, a jej rodzice wyjechali do Hiszpanii.

POWIĄZANE KSIĄŻKI