Wojna bestii i zwierząt

Wojna bestii i zwierząt - Maria Stiepanowa | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Maria Stiepanowa
WYMIAR
6,24 MB
NAZWA PLIKU
Wojna bestii i zwierząt.pdf
ISBN
2616576223120

OPIS

Tytułowa Wojna bestii i zwierząt jest intertekstualnym poematem o bezsensie wojny. Autorka nawiązuje w nim m.in. do Ziemi jałowej T.S. Eliota, staroruskiego Słowa o wyprawie Igora oraz starotestamentowych Psalmów w przekładzie staro-cerkiewno-słowiańskim. Liczne kryptocytaty i parafrazy pokazują, że kultura europejska jest jednością, a podział Europy na Wschodnią i Zachodnią jest podziałem stricte politycznym. Książka ukazuje się z okazji 7. Festiwalu Miłosza, organizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundację Miasto Literatury w dniach 7?10 czerwca 2018.

Eliota, staroru, Wojna bestii i zwierząt, Księgarnia PWN Łódź zaprasza Wojna bestii i zwierząt, Stiepanowa Maria, 22,5 zł. Tytułowa Wojna bestii i zwierząt jest intertekstualnym poematem o bezsensie wojny.

Tom wierszy Marii Stiepanowej Wojna bestii i zwierząt to pierwsza wydana w Polsce książka autorki, która ukazuje się w przekładzie Zbigniewa Dmitrocy. Niniejszy wybór zawiera teksty z wydanego w 2015 roku tomu Spolia. Wojna bestii i zwierząt (Maria Stiepanowa).

POWIĄZANE KSIĄŻKI