Poznaj Serce Jezusa

Poznaj Serce Jezusa - Tadeusz Drozdowicz | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tadeusz Drozdowicz
WYMIAR
11,77 MB
NAZWA PLIKU
Poznaj Serce Jezusa.pdf
ISBN
1245799945527

OPIS

W pierwszej części autor przybliża czytelnikowi kontekst powstania litanii oraz przedstawia postaci i fakty, które miały wpływ na jej kształtowanie się. W drugiej części opracowania podejmuje próbę interpretacji wezwań litanii. Pozwala to z kolei spojrzeć na litanię jako na mini-traktat teologiczny, streszczający najważniejsze argumenty naszej wiary. Analiza poszczególnych wezwań dokonuje się po śladach chrystologicznej refleksji, wychodzącej od tajemnicy Jezusowej tożsamości wyrażanej w Jego zaangażowaniu się w świat, a prowadzącej do obietnicy eschatologicznej chwały, którą możemy odczytać w Jezusowym Sercu.

W pierwszej części autor przybliża czytelnikowi kontekst powstania litanii oraz przedstawia postaci i fakty, które miały wpływ na jej kształtowanie się. W drugiej części ... Poznaj Serce Jezusa.

W pierwszej części autor przybliża czytelnikowi kontekst powstania litanii oraz przedstawia postaci i fakty, które miały wpływ na jej kształtowanie się. W drugiej części opracowania podejmuje próbę interpretacji wezwań litanii.

POWIĄZANE KSIĄŻKI