Niektóre miejsca na ziemi

Niektóre miejsca na ziemi - Krzysztof Lisowski | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Krzysztof Lisowski
WYMIAR
11,20 MB
NAZWA PLIKU
Niektóre miejsca na ziemi.pdf
ISBN
5699790916278

OPIS

Nadchodzi długi dzień odjazdu. Spokój popołudnia, żar, niezmordowane cykady. Myślę o tym, co nas tu spotkało, ale nasze minuty, spojrzenia, namysł, obcowanie z bogami przemieniają się coraz szybciej w przeszłość. Powoli nikną. Znów nic nie jest naszą własnością, choć tyle razy zauważaliśmy, że istnieją tu miejsca, w których stajemy się bardziej podatni na magię i bezwarunkową przychylność dla świata.Zapisuję tych parę słów w poczekalni lotniska, kiedy księżyc stoi wysoko i kołyszą się pióropusze palm w potężnym powiewie:krótka wiecznośćwakacjijutrznia i kompletaDobranoc, Kefalonio, kalinichta, Itako. I zaczynam czuć to samo, co ktoś zapisał w wierszu: „wędrowanie jest początkiem jeszcze większej tęsknoty”.Krzysztof Lisowski

Pomylili się. Takie miejsca już są, a będzie ich coraz więcej. Za najsuchsze miejsce na Ziemi uchodzi pustynia Atacama w Ameryce południowej, na granicy Peru i Chile.

Broszurowa ze skrzydełkami: ISBN: 978-83-946-8743-4: EAN: 9788394687434: Liczba stron: 132: Format: 14.8x21.0: Cena katalogowa: 20,00 zł ... Zamek na wzgórzu Odenwald, nieopodal miasta Darmstadt miał być inspiracją dla Mary Shelley do napisania powieści „Frankenstein". Jakby tego było mało, niektórzy twierdzą, że można w nim doświadczyć aktywności paranormalnej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI