Na wysokiej górze

Na wysokiej górze - praca zbiorowa | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
4,97 MB
NAZWA PLIKU
Na wysokiej górze.pdf
ISBN
7383800137048

OPIS

Na wysokiej górze / rośnie drzewo duże / nazywa się Apli–Papli–Blite–Blau / a kto tego nie wypowie / ten nie będzie grał – te słowa znanej od pokoleń dziecięcej wyliczanki w książce Krystyny Miłobędzkiej i Iwony Chmielewskiej stają się początkiem opowieści o świecie i języku, o przemianach i biegu życia, upływającym czasie.Na wysokiej górze to niezwykłe spotkanie dwóch znakomitych i wyjątkowych autorek – jednej z najwybitniejszych współczesnych poetek i twórczyni książek obrazowych. To książka o początkach naszych wyobrażeń o świecie. Pełna tajemnic i niedopowiedzeń, wymykająca się jednoznacznym interpretacjom.

Mianowicie: na górze znajdują się sypialnie: zamykana z podwójnym łóżkiem ... Na wysokiej górze. Niezwykła książka obrazowa, w której słowa (K.

ofic. Aukštojas - wysoka, potocznie Aukštasis kalnas - wysoka góra) - najwyższy punkt na Litwie znajdujący się na wzniesieniach w Miednikach Królewskich.Tereny leśne Migūnai znajdują się około 24 km na południowy wschód od stolicy Litwy - Wilna.Wysokość wzniesienia została ustalona w roku 2004 na 293,84 metra n.p.m.

POWIĄZANE KSIĄŻKI