W obronie"Przedwiośnia"

W obronie Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
4,81 MB
NAZWA PLIKU
W obronie"Przedwiośnia".pdf
ISBN
7680015832229

OPIS

„Przedwiośnie” wydane w 1924 r. wywołało serię publicznych polemik, które z biegiem czasu nie cichły, ale nasilały się. Bezradny Żeromski po kilku artykułach wyjaśniających przesłanie swojego utworu ? zamilkł. Nie mógł już zapobiec uproszczonej lekturze ignorującej wszystkie nurtujące go wątpliwości i obawy. Z przerażeniem obserwował, jak jego wielowymiarowa, panoramiczna powieść z licznymi odwołaniami do... ewangelii zostaje użyta w bezpardonowej walce na idee. Atmosfera skandalu towarzysząca książce od jej początków ? powróciła w 2018 r., przy okazji akcji „Narodowego Czytania”.

Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! 13. W pociągu do Moskwy, Seweryn roztacza przed synem wizję szklanych domów.

Zaakceptuj je, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszych sklepów. W obronie Przedwiośnia książka papierowa. 0,0.

POWIĄZANE KSIĄŻKI