Lautari: Vol. 67

Lautari: Vol. 67 - praca zbiorowa | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
3,54 MB
NAZWA PLIKU
Lautari: Vol. 67.pdf
ISBN
7000922247588

OPIS

Dziś, tak jak w czasach gdy działał Kolberg, aktualne są pytania o rolę muzyki tradycyjnej w polskiej kulturze narodowej,o możliwość jej funkcjonowania i oddziaływania ? niegdyś w europejskich salonach, dziś na światowym rynku world music. Lautari zajmuje się w swej twórczości dziedzictwem tradycyjnej muzyki, a jednocześnie korzysta ze współczesnych brzmień. „Vol.67” nawiązuje do idei tomu 67 dzieł zebranych Kolberga, zawierającego opracowania fortepianowe muzyki ludowej.Płyta zawiera motywy tradycyjne zapisane przez Kolberga (t. 23, „Kaliskie”), jak również nagrania archiwalne oraz własne nagrania terenowe. Cały repertuar pochodzi z okolic Sieradza i Kalisza.Do dzieła Kolberga podchodzimy sprawdzając je i konfrontując ze znanymi nam dzisiaj możliwościami praktykowania i transmisji muzyki źródłowej. Intencją naszą jest by dawna muzyka, nie tracąc niczego ze swych podstawowych sensów: użyteczności, obrzędowości, magii ? była równocześnie naszą aktualną wypowiedzią.Lautari:Maciej Filipczuk ? skrzypceJacek Hałas ? fortepian preparowany, akordeonMichał Żak ? klarnet, flet, szałamajagościnnie: Marcin Pospieszalski ? kontrabas

67 . ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 5,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Lautari wracają, by orzeźwić polską scenę etnojazzową, a przy okazji przypomnieć, że na tym polu trudno im znaleźć konkurencję.

Maciej Filipczuk - skrzypce, Jacek Hałas - fortepian, Michał Żak -... Lautari: Vol. 67 .

POWIĄZANE KSIĄŻKI