(Per)wersje miłości i nienawiści

(Per)wersje miłości i nienawiści - Renata Salecl | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Renata Salecl
WYMIAR
3,9 MB
NAZWA PLIKU
(Per)wersje miłości i nienawiści.pdf
ISBN
5302371493570

OPIS

Książka Renaty Salecl to porywająca w swej formie próba opisania zjawisk społecznych, politycznych i kulturowych językiem psychoanalizy lacanowskiej. Czerpiąc przykłady z literatury, filmów i narzucającej się codzienności autorka łączy prostotę przekazu z zawiłością psychoanalitycznej teorii, tłumacząc istotę nierozerwalnego związku miłości i nienawiści.

Ana Cristina i Octavio pochodzą z tej samej miejscowości. Ona jest sierotą,... Nienawiść leży blisko miłości.

Przybliżając nam rzeczywistość Krymu w roku ... Antynomia miłości i nienawiści w nas staje się częścią szerszej konfrontacji pomiędzy potęgami dobra i zła na świecie, pomiędzy mocami nieba i otchłani. Przez nienawiść ostatecznie występujemy przeciwko samemu Bogu, bo, zwrócona zazwyczaj przeciwko bliźniemu, występuje przeciwko obrazowi Bożemu w nim. A nienawiść jest nadal czysta w przeciwieństwie do miłości, bo gdy nienawidzisz twoja nienawić jest autentyczna, a kiedy kochasz jesteś hipokrytą, ponieważ przez tysiące lat byłeś przez objawianą ci religię, przez władców, nauczycieli i polityków, nauczany miłosci - do wroga, sasiada, rodziców, Boga... Miłość i nienawiść w pracy Freuda.

POWIĄZANE KSIĄŻKI