Chrzciny Witkacego

Chrzciny Witkacego - Maciej Pinkwart | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Maciej Pinkwart
WYMIAR
6,77 MB
NAZWA PLIKU
Chrzciny Witkacego.pdf
ISBN
8141423244960

OPIS

Jest to sztuka, opowieść o przygotowaniach do chrzcin w 1891 roku, gdy mały Staś Witkiewicz (późniejszy Witkacy) miał 6 lat, z udziałem takich postaci jak: matka chrzestna Helena Modrzejewska, czy ojciec chrzestny Jan Krzeptowski Sabała. To z tej sztuki można wiele dowiedzieć się o Witkacym, o pomyśle jego ojca na kolejny już chrzest ze sławną aktorką, relacjach panujących w jego otoczeniu. Dwa akty dzieją się w domu Witkacego, a sztuka kończy się gościną w Dworcu Tatrzańskim.

Zobacz inne Powieści i opowiadania, najtańsze i najlepsze oferty. Chrzciny Witkacego - Chrzciny Witkacego Macieja Pinkwarta to sztuka przedstawiająca zakopiańskie dzieje Witkiewiczów, skupiająca się na czasie waznego wydarzenia w tej rodzinie, a mianowicie chrzcin małego Stasia późniejszego Witkacego. - ISBN: 978-83-9356-491- Opis: Chrzciny Witkacego - Pinkwart Maciej.

- ISBN: 978-83-9356-491- Opis: Chrzciny Witkacego - Pinkwart Maciej. Jest to sztuka, opowieść o przygotowaniach do chrzcin w 1891 roku, gdy mały Staś Witkiewicz (późniejszy Witkacy) miał 6 lat, z udziałem takich postaci jak: matka chrzestna Helena Modrzejewska, czy ojciec chrzestny Jan Krzeptowski Sabała. Książka.

POWIĄZANE KSIĄŻKI