Rozejm

Rozejm - Jan Zapolski | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jan Zapolski
WYMIAR
3,56 MB
NAZWA PLIKU
Rozejm.pdf
ISBN
9881101446852

OPIS

Choć nazwisko Jan Zapolski nie jest znane, jego wiersze są zjawiskiem zupełnie wyjątkowym w polskiej poezji. W prostej, przejmującej świadomej i czytelnej formie autor odtwarza świat nadwrażliwego, znerwicowanego chłopca z perspektywy dorosłego, który tym chłopcem być wcale nie przestał. Świat tego, który napisał Rozejm, jest cmentarzyskiem lęków, stanów, emocji i sytuacji, które nie przestają krwawić i boleć, lecz pozwalają się już oswoić.

Ypres), między bratającymi się oddziałami alianckimi i niemieckimi.. Do pierwszych prób bratania się oddziałów doszło w noc wigilijną między oddziałami niemieckimi ... Słowo „rozejm" w słownikach zewnętrznych.

Dane osobowe zbierane są wyłącznie w celu przesyłania Newslettera ... (Jeśli rozejm nie może być utrzymany, mamy ponownie wojnę.) I was negotiating a truce between the two armies. (Negocjowałem rozejm między dwiema armiami.) Anthony has brokered a truce.

POWIĄZANE KSIĄŻKI