Dziennik kata

Dziennik kata - John Ellis | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
John Ellis
WYMIAR
5,85 MB
NAZWA PLIKU
Dziennik kata.pdf
ISBN
3268059801987

OPIS

Jak zachowywali się zabójcy w ostatnich godzinach i w ostatnich chwilach swojego życia, stojąc na szubienicy? Nikt nie znał odpowiedzi na to pytanie lepiej niż John Ellis, pełniący przez niemal ćwierć wieku obowiązki pierwszego kata Wielkiej Brytanii. Z jego relacji czytelnik dowiaduje się, jak omdlewającą Edith Thompson niesiono na szubienicę, jak doktor Crippen z uśmiechem maszerował na spotkanie stryczka, i jak William Palmer walczył zaciekle o życie w celi śmierci. I dlaczego młodociany Jack Griffiths popędził naprzeciw śmierci. Jedni ginęli jak bohaterowie, inni zaś jak tchórze… Kat John Ellis wykonał wyroki na dwustu trzech osobach i spisał kronikę ostatnich gestów wielu spośród tych, którzy przeszli przez jego ręce na finałowej prostej swej podróży ku wieczności.

Swoją funkcję piastował w latach 1901-1924 i przeprowadził ponad dwieście egzekucji. Czarny dziennik kata. Wspomnienia Andre Obrechta, który wykonał 322 egzekucje (Jean Ker).

Wspomnienia Andre Obrechta, który wykonał 322 egzekucje (Jean Ker). ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 6,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Dziennik kata.

POWIĄZANE KSIĄŻKI