Śmierć i życie wielkich miast Ameryki

Śmierć i życie wielkich miast Ameryki - Jane Jacobs | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jane Jacobs
WYMIAR
10,20 MB
NAZWA PLIKU
Śmierć i życie wielkich miast Ameryki.pdf
ISBN
5499647667099

OPIS

W latach 50. miasta USA stały na skraju katastrofy ? biała klasa średnia wynosiła się na przedmieścia, pozostawiając śródmieścia biedocie żyjącej w cieniu wspaniałych wieżowców. Metropolie dusiły się od samochodów, drobny handel i życie kulturalne obumierały, dramatycznie rosła przestępczość, a segregacja rasowa była na porządku dziennym. Jane Jacobs postanowiła zbadać przyczyny tych „miejskich plag” i zaproponować recepty na wyjście z kryzysu: przywrócenie życia ulicom, odrodzenie przedsiębiorc

w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! Śmierć i życie wielkich miast Ameryki - Jacobs Jane - Kup książkę w niskiej cenie na Livro.pl. Szybka i bezpieczna dostawa.

Po kilku skutecznych atakach na późnomodernistyczną urbanistykę lat 50., m.in. w przemówieniu wygłoszonym w 1956 roku na Harvardzie i w kontrowersyjnym felietonie Śródmieście jest dla ludzi (Downtown is for People) opublikowanym w magazynie „Fortune" w 1958 roku, Jane Jacobs zyskała renomę jednej z czołowych przeciwniczek procesu odnowy ... Śmierć i życie wielkich miast Ameryki to żarliwa polemika z technokratami i wielkimi graczami, wołanie o zdrowy rozsądek i próba sprowadzenia urbanistyki na ziemię.

POWIĄZANE KSIĄŻKI