Miasto gangów

Miasto gangów - Łukasz Czeszumski | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Łukasz Czeszumski
WYMIAR
12,82 MB
NAZWA PLIKU
Miasto gangów.pdf
ISBN
3297058489667

OPIS

Z Paragwaju jadą karabiny i tony marihuany. Spod peruwiańskich Andów kokainowa pasta, a z dżungli Boliwii i Kolumbii czysta kokaina. Transporty lecą awionetkami, płyną łodziami i jadą w ciężarówkach, aby w końcu spotykać się w miejscu zwanym "cudownym miastem": w Rio de Janeiro. Krótko po zakończeniu olimpiady w 2016 Rio osunęło się w chaos. Były gubernator trafił do więzienia za korupcję. Do spacyfikowanych faweli wróciły uzbrojone gangi. Każdego dnia jest ponad dziesięć strzelanin i pada około dwudziestu zabitych. "Miasto gangów" to głos ukrytego Rio. Opowieści ludzi, których codzienne życie jest bezustanną walką - o przetrwanie i o zysk. Prawdziwe Rio to zaułki faweli władane przez narkotykowe gangi, to zasady trafiku których trzymasz się aby przetrwać, to policjanci motywowani korupcją i brutalnością, politycy sterujący zakulisowymi układami, dzieci idące do szkoły kryjąc się przed kulami. A obok tego wszystkiego: karnawał, atmosfera zabawy, życie dniem. Szalony świat, labirynt utkany z alternatywnych rzeczywistości.

To tematy, o których rzadko mówi się w mediach, ponieważ nie jest łatwo namówić na szczere zwierzenia członków gangów ... Książka „Miasto gangów" prowadzi czytelnika przez wąskie uliczki na wzgórzach, gdzie toczy się normalne życie. Ludzie idą do pracy, robią zakupy w lokalnych sklepikach, tańczą sambę, chadzają na imprezy baile funk.

Jako że czytelnik zwiedza z autorem miejsca naprawdę niebezpieczne, znać też panującą w nich atmosferę, pełną napięcia i niepewności. ... Miasto Gangów.

POWIĄZANE KSIĄŻKI