Anarchia i chrześcijaństwo

Anarchia i chrześcijaństwo - Jacques Ellul | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jacques Ellul
WYMIAR
9,44 MB
NAZWA PLIKU
Anarchia i chrześcijaństwo.pdf
ISBN
8039285098229

OPIS

Niewielka "Anarchia i chrześcijaństwo" nie wskazuje bezwzględnej tożsamości wiary w Jezusa Chrystusa i anarchizmu, ale ich zasadniczą zgodność - na podstawie tekstów biblijnych i historii chrześcijaństwa.Ze wstępu autora: "Rozumie się samo przez się, że anarchiści są wrogo nastawieni do wszystkich religii (...) i że pobożni chrześcijanie mają wstręt do anarchizmu, źródła nieładu i negacji ustanowionej władzy. Te właśnie podstawowe i bezsporne przekonania chciałbym tutaj podważyć."Autor: Jacques Ellul był francuskim filozofem, socjologiem i teologiem. Anarchistą nieraz dystansującym się od anarchizmu. Jest autorem 58 książek, w których podejmował kwestie propagandy, społecznej iluzji oraz zagrożeń dla natury i kultury związanych z postępem technicznym. W czasie II wojny światowej - jednym z przywódców francuskiego ruchu oporu, potem działaczem samorządowym i kościelnym. W teologii współtwórca personalizmu. W polityce - ekologii politycznej.

Okładka miękka Rok wydania 2015 Anarchia i chrześcijaństwo. 555 osób lubi to · 1 osoba mówi o tym.

Ale pokazuje, na podstawie tekstów biblijnych i historii chrześcijaństwa, że można - łączyć anarchistyczną praxis z chrześcijaństwem Anarchia i chrześcijaństwo. 554 likes.

POWIĄZANE KSIĄŻKI