Machno w Polsce

Machno w Polsce - Michał Przyborowski | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Michał Przyborowski
WYMIAR
8,13 MB
NAZWA PLIKU
Machno w Polsce.pdf
ISBN
8766343172255

OPIS

Okres rewolucji rosyjskich i wojny domowej lat 1917 - 1921 był czasem idealnym dla działalności różnej maści watażków, którzy chcieli na gruzach imperium carów utworzyć swe państwo. Jednym z nich był pochodzący z Hulaj - Pola, Nestor Machno. W owym czasie na Ukrainie był on osobą dość znaną. Jego formacje walczyły przeciw petlurowcom, białogwardzistom, bolszewikom.

Przedstawia ona głośną w okresie międzywojennym sprawę uwięzienia przez polskie władze atamana Ukraińskiej Armii Powstańczej Nestora Machno i jego współpracownik... Machno w Polsce. Okres rewolucji rosyjskich i wojny domowej lat 1917 - 1921 był czasem idealnym dla działalności różnej maści watażków, którzy chcieli na gruzach imperium carów utworzyć swe państwo.

Jednym z nich był pochodzący z Hulaj - Pola, Nestor Machno. W owym czasie Nakładem poznańskiej Oficyny Trojka ukazała się właśnie książka Michała Przyborowskiego i Dariusza Wierzchosia pt.

POWIĄZANE KSIĄŻKI