Papież św. Pius X wobec kryzysu modernistycznego

Papież św. Pius X wobec kryzysu modernistycznego - Alicja Lewicka | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Alicja Lewicka
WYMIAR
11,50 MB
NAZWA PLIKU
Papież św. Pius X wobec kryzysu modernistycznego.pdf
ISBN
8095584093463

OPIS

Modernizm wywołał bardzo duży kryzys w Kościele, stworzył napięcie między nauką a Kościołem. Moderniści nie zgadzali się z nauką Kościoła w kwestii dogmatów, natchnienia Pisma Świętego czy nawet boskości Jezusa Chrystusa. Doprowadziło to do zdecydowanych kroków od strony kościelnej. Próby rozwiązania problemu modernistycznego dzielą teologów i historyków. Należałoby odpowiedzieć na pytanie: dlaczego tak mocno walczono z tymi poglądami i jakimi sposobami? Wszakże Kościół ma stać w obronie depozytu wiary i czystości doktryny, nie może bronić herezji i błędów, które działają na zgubę dusz.

Pius X wobec kryzysu modernistycznego , Historia , Capital Największa księgarnia po Prawej stronie - Tysiące książek, filmów, audiobooków i ebooków. Największy wybór, książki niedostępne, specjalna oferta Wydawnictwa Prohibita.

Pius X wobec kryzysu modernistycznego już od 15,46 zł - od 15,46 zł, porównanie cen w 13 sklepach. Zobacz inne Biografie i dzienniki, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Papież św.

POWIĄZANE KSIĄŻKI