Śruba Archimedesa

Śruba Archimedesa - Piotr Gajda | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Piotr Gajda
WYMIAR
3,58 MB
NAZWA PLIKU
Śruba Archimedesa.pdf
ISBN
2379793094351

OPIS

Książka poetycka Śruba Archimedesa jest piątą pozycją w dorobku Piotra Gajdy, poety i felietonisty, mieszkającego w Tomaszowie Mazowieckim. Książka ukazała się jako siódma pozycja w serii „Białe kruki, czarne owce” Domu Literatury w Łodzi. Edward Pasewicz napisał o książce Piotra Gajdy: Ilość zabawnych i ilość ważnych pytań, jaka się pojawiła w tej książce, sprawiła, że czytając, miałem ogromna frajdę obcowania z żywą, pulsującą wyobraźnią. Tego, drodzy czytelnicy, nigdy dość.

Ale śruba Archimedesa służy nie tylko do nawodnienia. Śruba Archimedesa, jako maszyna prosta, znana jest już od czasów starożytnych. Wynalazek przypisywany Archimedesowi z Syrakuz pierwotnie stosowany był do bezciśnieniowego pompowania wody.

W czasie pracy dolny koniec śruby zanurzony jest w wodzie, a obrót śruby wymusza jej ruch do góry. Historia. Śruba Archimedesa jest wynalazkiem znanym już od starożytności.

POWIĄZANE KSIĄŻKI