Ziemianie wobec wojny

Ziemianie wobec wojny - Marcin Chorązki | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marcin Chorązki
WYMIAR
12,51 MB
NAZWA PLIKU
Ziemianie wobec wojny.pdf
ISBN
7550801163491

OPIS

Książka Marcina Chorązkiego jest próbą naukowego opisu ostatnich lat ziemiaństwa w Krakowskiem. Poszukiwaniem odpowiedzi na szereg pytań związanych z postawami ziemian w tym czasie, i okolicznościami, z którymi przyszło im się zmierzyć.Autor szeroko przedstawiając losy indywidualne konsekwentnie osadza je w kontekście historycznym i mentalnym lat okupacji na ziemi krakowskiej. Dzięki temu w wielu miejscach ukazuje fakty i zjawiska przełamujące rozpowszechnione stereotypy. Nie unikając tematów kontrowersyjnych, przybliża nam realia przeszłości nie tak bardzo odległej, ale niemal całkowicie zapomnianej.

Zmierzch ziemiaństwa w Polsce to trudny czas II wojny światowej, konieczność odnalezienia się w warunkach okupacyjnej rzeczywistości i sprostania niesionym przez nią wyzwaniom. Ziemianie wobec wojny (Marcin Chorązki). ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 5,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Kup teraz na Allegro.pl za 32,66 zł - ZIEMIANIE WOBEC WOJNY - Wolski Marcin [KSIĄŻKA] z miasta Konin.

Ocena: 6 (1 głosów) 6.00 1 KUP ... Książka Ziemianie wobec wojny Postawy właścicieli ziemskich województwa krakowskiego w latach 1939-1945, pochodzi z wydawnictwa Barbara. Autorem książki jest Marcin Chorązki.

POWIĄZANE KSIĄŻKI