Dotykanie egzystencji Jeana - Luca Nancy`ego. Filozofia dekonstrukcji

Dotykanie egzystencji Jeana - Luca Nancy`ego. Filozofia dekonstrukcji - Błażej Baszczak | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Błażej Baszczak
WYMIAR
7,99 MB
NAZWA PLIKU
Dotykanie egzystencji Jeana - Luca Nancy`ego. Filozofia dekonstrukcji.pdf
ISBN
2036842050829

OPIS

Kim jest "Jean - Luc Nancy"? Jest dziełem myśli z Heglem, Kantem, Kartezjuszem, Heideggerem, Bataille`m, Derridą... Jest cogito, które istnieje, o ile jest słyszane; jest synkopacją, dyskursu filozoficznego; jest współ - byciem, jest ontologią ciała, jest wspólnotą, jest wielością sztuk, jest sensem, kreacją, jest dotykiem, jest zdarzeniem myśli... Jest praktyką pisania, która przecina różne wątki i przekracza wielość dyskursów. To nie system, a raczej ścieżki, którymi podąża filozof a my wraz z nim na granicy pojedynczych zdarzeń mnogości tekstów. W tym sensie dyskurs Nancy`ego sam wydarza się jako fragmentaryzacja, jako praktyka myśli. Dlatego, z jednej strony, jego filozofia jest świadomie niesystemowym namysłem nad konkretnymi zagadnieniami filozoficznymi, ale z drugiej strony, są pewne stałe motywy łączące te różnorodne zdarzenia i praktyki myśli. Takim jest przede wszystkim kwestia egzystencji. W tym sensie, gdy filozof snuje swoje rozważania na temat nowego podejścia do ontologii, wspólnoty, wolności, a także cielesności, sztuki, sensu, kreacji, to w sposób mniej lub bardziej bezpośredni dotyka egzystencji jako takiej.

Mogą Cię również zainteresować . 7,8. Dotykanie egzystencji Jeana - Luca Nancy`ego.

Należy do gatunków: nauki humanistyczne, filozofia, inne. Książka Dotykanie egzystencji Jeana-Luca Nancy'ego filozofa dekonstrukcji liczy 332 stron.

POWIĄZANE KSIĄŻKI