Susza

Susza - Darek Foks | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Darek Foks
WYMIAR
12,49 MB
NAZWA PLIKU
Susza.pdf
ISBN
5841984567193

OPIS

W 2012 roku Darek Foks po wieloletniej pracy nad finalnym kształtem powieści „Kebab Meister” ? i totalną redukcją materiału, która się z tym wiązała ­? skompromitował model powieści historycznej. Dwa lata później nakładem Fundacji im. Tymoteusza Karpowicza ukazuje się „Susza”, nowa „powieść”, która kontynuuje wyznaczony kierunek.Foks rozwija doświadczenia narracyjne i fabularne, zdobyte podczas prac nad poprzednimi prozami. Jest w tym wyczuwalna intuicja, że literatura z obrazem nie ma wielkic

„Susza" to bardziej thriller niż kryminał, z wyraźnie zarysowanym tłem społeczno-obyczajowym. Zagrożenie suszą. Aktualne i archiwalne zagrożenie suszą rolniczą w Polsce, przedstawione jest w postaci informacji o sytuacji metorologicznej w danym okresie, map KBW, map zgrożenia suszą oraz wykazu zagrozeń dla poszczególnych grup roślin uprawnych i kategorii glebowych w gminach. Susza rolnicza panuje już w 14 województwach, m.in.

Wszystkie... Pogoda i susza w Polsce. Ciepło z nami pozostanie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI