Opętanie

Opętanie - Ludwig Thor | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ludwig Thor
WYMIAR
12,53 MB
NAZWA PLIKU
Opętanie.pdf
ISBN
4596341664153

OPIS

Na ślad tej historii natrafiłem jako reporter kryminalny, badając sprawę samobójstwa powszechnie lubianego księdza i śledząc ciąg dziwnych zdarzeń w okolicach małego miasteczka Gdzieś Tam w Polsce. - To jest zbyt literackie - uznał wówczas redaktor jednej z najważniejszych gazet w kraju i odrzucił tekst. Ciąg zbrodni, senne widziadła, cud przy studni, egzorcyzmy... najwidoczniej zbytnio rozsadziły jego głowę.Właśnie wówczas uznałem, że chyba nadszedł czas porzucić dziennikarstwo, bo rzeczywistość znacznie przerasta wyobraźnię tych, którzy jak huby tkwią latami przy swoich biurkach i tylko z tej perspektywy postrzegają świat. Dziś, opowiadając Wam te zdarzenia, zaznaczam, że celowo zmieniłem miejsce akcji, żeby nie ranić ludzi, którzy muszą żyć dalej w Gdzieś Tam ze swoim nieszczęściem. Nazwę Gorzków wybrałem ze względu na jej... smak. Jakiekolwiek podobieństwa postaci "Opętania" z mieszkańcami Gorzkowa i innymi obywatelami wymienionych w tekście miejscowości jest więc zupełnie przypadkowe.- Ludwig Thor

Jest to jedna wielka ściema! Opętanie dokonuje się stopniowo poprzez kolejne zniewolenia. Demony nie mają wcale tak łatwo. jako opętanie diabelskie lub też jako wzięcie w posiadanie ciała jednostki dla działania demona, który każe mówić lub czynić tak, jak on chce, podczas gdy ofiara nie może się temu oprzeć; jest wyraźnie sytuacją bardziej niebezpieczną. Wg jego słów, osoba opętana przez diabła reaguje zupełnie inaczej na wypowiadane modlitwy, niż osoba chora psychicznie.

To, co dziś diagnozuje się jako psychozę, dawniej uznawano za demoniczne opętanie. Dziś wiemy więcej i radzimy sobie z tym inaczej, jednak mamy do czynienia z tym samym zjawiskiem". Opętanie (ang.Possession) - film koprodukcji francusko-niemieckiej zrealizowany przez Andrzeja Żuławskiego w 1981 roku, zawierający elementy kina grozy.Jego tematem jest zdrada małżeńska i związany z nią rozpad osobowości, ukazany jako tytułowe opętanie i wejście w świat sennego koszmaru. Kliknij, aby zobaczyć „opętanie" w Poradni Językowej PWN Korpus Języka Polskiego PWN Kliknij, aby zobaczyć „opętanie" w Korpusie Języka Polskiego PWN - Jako opętana otrzymywała dużo wsparcia i zainteresowania ze strony duszpasterzy, a wśród ludzi świeckich miała niewielu znajomych lub przyjaciół.

POWIĄZANE KSIĄŻKI