Historia protestantyzmu w Poznaniu od XVI do XXI wieku

Historia protestantyzmu w Poznaniu od XVI do XXI wieku - Olgierd Kiec | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Olgierd Kiec
WYMIAR
5,90 MB
NAZWA PLIKU
Historia protestantyzmu w Poznaniu od XVI do XXI wieku.pdf
ISBN
9059914278855

OPIS

Historia protestantów stanowi ważny, choć mało znany fragment przeszłości Poznania, dotąd rzadko podejmowany przez profesjonalną historiografię. Współcześni mieszkańcy miasta wykazują tymczasem rosnące zainteresowanie wszystkimi aspektami dziejów Poznania, nie zawsze znajdując rozwiązanie nurtujących ich pytań w opracowaniach profesjonalnej historiografii. Proponujemy zatem unikalne opracowanie, przygotowane przez zawodowego historyka urodzonego w Poznaniu, ale pracującego w Zielonej Górze i zajmującego się dziejami protestantyzmu od ponad dwudziestu lat. Książka nie jest zwykłym opracowaniem z zakresu regionalnej historii, lecz stanowi próbę spojrzenia na dzieje protestantyzmu na pograniczu polsko-niemieckim z lokalnej, poznańskiej perspektywy. Profesjonalizm i unikalność publikacji nie oznaczają ograniczenia do wąskiego kręgu odbiorców ? książka jest napisana w przystępny sposób.Książka dofinansowana przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Uniwersytet Zielonogórski.

Tu uzupełnij opis do metadanych strony głównej, widoczny np. przy udostępnianiu na Facebooku By dogłębnie je poznać, często wierzący zwracają się do tego, o czym opowiada historia protestantyzmu.

Data opublikowania: 27.06.2015 Poleca dr hab. Markus Krzoska Historia protestantyzmu w Poznaniu od XVI do XXI wieku.

POWIĄZANE KSIĄŻKI