Ciąg

Ciąg - Andreas Rotab | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Andreas Rotab
WYMIAR
11,94 MB
NAZWA PLIKU
Ciąg.pdf
ISBN
2924080192277

OPIS

Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza prezentuje pierwszą z wydanych w 2014 książek. Jest to Ciąg Andreasa P. Rotaba. Bo istnieje znakomity ciąg literatury pijackiej. Wpisać się w niego to karkołomne wyzwanie. Rotab czyni to z naddatkiem. W dodatku napisanie powieści o piciu bez podania dawek i reklamowania trunków, nie pozwalając przy tym bohaterowi ani na chwilę opuszczać jednego pomieszczenia, wydaje się zadaniem niewykonalnym. A jednak.Nie poznamy autora, ale uczestnictwo w niemożliwym do wysta

Różnicą tego ciągu jest liczba r=−4, a średnia arytmetyczna początkowych sześciu wyrazów tego ciągu: a 1, a 2, a 3, a 4, a 5, a 6 jest równa 16. a) Oblicz pierwszy wyraz tego ciągu.

b) Oblicz liczbę k, dla której a k =-78. Ciąg powinien wynosić od 1 do 15 Pa - dla kotłów gazowych i olejowych oraz do 40 Pa - dla urządzeń grzewczych na paliwa stałe. Niektóre kotły, na przykład kondensacyjne, wydzielają spaliny o temperaturze zbyt niskiej, by powstał odpowiedni ciąg.

POWIĄZANE KSIĄŻKI