Urodzony 22 lipca

Urodzony 22 lipca - Wiesław Klempisz | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Wiesław Klempisz
WYMIAR
7,34 MB
NAZWA PLIKU
Urodzony 22 lipca.pdf
ISBN
7232549520017

OPIS

Książka wspomnieniowa, obejmująca tylko część życia autora, lata 1943-1955. Zawiera opisy działalności autora w konspiracji, w ramach warszawskiego Kedywu AK (prowadzenie magazynu broni, udział w akcjach bojowych), czynny udział od pierwszego dnia do kapitulacji w Powstaniu Warszawskim na Żoliborzu jako żołnierza elitarnej 9 Kompanii „Żniwiarz” (był celowniczym karabinu maszynowego), pobyt w stalagu, wyzwolenie przez Amerykanów, podróże po okupowanych Niemczech, służbę w Kompanii Wartowniczej, p

Powstanie-niewola-więzienia. z miasta Warszawa.

Przez większość życia opisanego w książce, autor był uczestnikiem kilku miłych i wielu tragicznych wydarzeń z naszej najnowszej historii. Książka Urodzony 22 lipca autorstwa Klempisz Wiesław , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 37,49 zł . Przeczytaj recenzję Urodzony 22 lipca.

POWIĄZANE KSIĄŻKI