Ulica słowiańska

Ulica słowiańska - Klara Nowakowska | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Klara Nowakowska
WYMIAR
5,10 MB
NAZWA PLIKU
Ulica słowiańska.pdf
ISBN
4459514464385

OPIS

Po ośmiu latach przerwy wraca właścicielka jednego z najbardziej osobnych patentów na wiersz (przynajmniej jeśli mówimy o tzw. nowej polskiej poezji). 24 listopada premiera nowej książki Klary Nowakowskiej, która Ulicą Słowiańską wpisuje się w jesienny desant wydawniczy Fundacji im. Tymoteusza Karpowicza.Jednocześnie komunikat poetycki ze swojej natury sprawia, że rzeczywistość naoczna staje się przestrzenią wyobrażoną. Poetka operuje idiomem skrótu, językiem krótkich komunikatów - minimalistycznie zakrojonych scenek, momentalnych cytatów z rzeczywistości Nadodrza, szybkich przywołań pisanych na krótkim oddechu. To jednak złudne wrażenie, bo z drugiej strony jest to książka oparta na swobodnym rytmie, zbudowana ze spójnych, niespiesznie opowiadanych mikronarracji, które rozwijają się bez zbędnej presji i nadpobudliwych ujęć `z ręki`.W dużej mierze to zasługa językowego korpusu tego tomiku - krótka forma tych tekstów narzuca rygory formalne, które decydują o tym, że większa część wierszy pomieszczonych w Ulicy Słowiańskiej została zaprogramowana do odbioru w ramach kilku rzutów okiem. Ale szybko okazuje się, że rzut oka to za mało, bo skondensowany materiał poetycki tej książki jest dobrze skompresowany i wymagający rozpakowywania jak pliki w formacie rar na twardym dysku. Dzięki temu Ulica Słowiańska to dyskretna bomba wysadzająca skostniałą nieruchawość aktualnych wzorów na wiersz w Polsce.

6 - "Progaz" Zakład Handlowo-Usługowy. Ulica Słowiańska - łączy ulicę Piątkowską z Naramowicką. Ulica/plac należy do rejonu: samorządów lokalnych Stare Winogrady i Nowe Winogrady Południe; Szkoły Podstawowej nr 38 i Szkoły Podstawowej nr 66 oraz Gimnazjum nr 6... Ulica Słowiańska w Kwidzyniu.

Zamknięty bowiem zostanie odcinek tej ulicy między ul. Szelągowską a Ugory. Ulica Słowiańska oficjalnie otwarta! Lis 27, 2017 • 13:23 17 komentarzy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI