Coś więcej, czegoś mniej. Poszukiwania formuły powieści graficznej w komiksie 1832 - 2015

Coś więcej, czegoś mniej. Poszukiwania formuły powieści graficznej w komiksie 1832 - 2015 - Jerzy Szyłak | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jerzy Szyłak
WYMIAR
3,40 MB
NAZWA PLIKU
Coś więcej, czegoś mniej. Poszukiwania formuły powieści graficznej w komiksie 1832 - 2015.pdf
ISBN
1626440171731

OPIS

Odkąd Will Eisner użył terminu „powieść graficzna”, jawi się on niemalże jako komiksowy święty Graal ? stanowiąc cel poszukiwań zarówno twórców, jak i badaczy opowieści obrazkowych. Nie każdy komiks jednak jest lub miał być powieścią graficzną. Chodzi tu i o artystyczną świadomość, i o cechy formalne. A bardzo często czegoś utworom brakuje bądź cechuje je jakiś nadmiar, w obu przypadkach uniemożliwiając, mimo pozorów łatwości, przyporządkowanie do najważniejszej (a przynajmniej za taką uchodzącej) kategorii. Co nie oznacza, że komiksy, których powieściami graficznymi nie da się nazwać, tracą swoją wartość. I o tym jest ta książka.

Księgarnia internetowa merlin.pl Cos więcej czegoś mniej Poszukiwania formuły powieści graficznej w komiksie 1832 - 2015. Odkąd Will Eisner użył terminu „powieść graficzna", jawi się on niemalże jako komiksowy święty Graal - stanowiąc cel poszukiwań zarówno twórców, jak i badaczy opowieści obrazkowych. Coś więcej, czegoś mniej.

Aukcje nadchodzące wyniki wystawy kalendarz Coś więcej, czegoś mniej. Poszukiwanie formuły powieści graficznej w komiksie 1832-2015 W ostatni piątek października (28.10.2016) w gdańskiej Bibliotece Manhattan odbyło się spotkanie z Jerzym Szyłakiem.

POWIĄZANE KSIĄŻKI