Zawrót głowy

Zawrót głowy - praca zbiorowa | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
10,99 MB
NAZWA PLIKU
Zawrót głowy.pdf
ISBN
9935310628620

OPIS

Antologia "Zawrót głowy" gromadzi 266 utworów 121 poetek i poetów polskich XX i XXI wieku. Najstarszy zamieszczony w niej wiersz pochodzi z 1909 roku, najmłodszy prezentowany w niej twórca urodził się w roku 1995. To najpełniejsza z dotychczasowych prób ukazania związków poezji polskiej z filmem. Na ogół te mniej lub bardziej intensywne relacje w poszczególnych tekstach są oczywiste, niekiedy jednak zostały przez autorki i autorów po mistrzowsku zaszyfrowane. Po uważnej lekturze i złamaniu kodów

Słowa mogą informować, ale też oddziaływać na nasz umysł i emocje. Już w starożytności powstała sztuka retoryki, czyli sztuka przekonywania za pomocą argumentów.

Zawroty głowy są również jednym z częstych objawów nadciśnienia tętniczego, choroby miażdżycowej i cukrzycy. Zawroty głowy mogą przyjąć bardzo gwałtowną i silną formę. Kiedy lekko zakręci Ci się w głowie czujesz się niepewnie, ale w tym przypadku nie występuje wrażenie przemieszczania się przedmiotów.

POWIĄZANE KSIĄŻKI