Wartanidzi 1 Wojownicy Wartana Mamikoniana

Wartanidzi 1 Wojownicy Wartana Mamikoniana - Derenik Demirczian | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Derenik Demirczian
WYMIAR
6,92 MB
NAZWA PLIKU
Wartanidzi 1 Wojownicy Wartana Mamikoniana.pdf
ISBN
7551512311626

OPIS

Nakładem Fundacji Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich oraz Księgarni Akademickiej ukazał się pierwszy polski przekład słynnej ormiańskiej powieści historycznej Derenika Demircziana, której oryginalny tytuł brzmi Wartanank, a która cieszy się wśród Ormian rangą epopei narodowej. Ze wstępu: Dwutomowa powieść Derenika Demircziana pt. „Wartanidzi” przedstawia rozległą panoramę społeczeństwa starożytnej Armenii w połowie V wieku: od znanych z historii pisanej bohaterskich przywódców powstania antyp

Książka przedstawia rozległą panoramę społeczeństwa starożytnej Armenii w połowie V wieku: od znanych z historii pisanej bohaterskich przywódców powstania antyperskiego lat 450-451 z Wartanem Mamikonianem na czele po postaci chłopów zangażowanych w walkę o zachowanie godności narodowej. Księgarnia Internetowa merlin.pl - Książki, Muzyka, Filmy, Zabawki i Gry. Najlepsze tytuły w najniższych cenach.

Go Search Hello Select your address ... Wartanidzi Wojownicy Wartana Mamikoniana Tom 2 Książka już od 18,76 zł - od 18,76 zł, porównanie cen w 11 sklepach. Zobacz inne Powieści i opowiadania, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Allegro.pl za 26,47 zl - Wartanidzi Wojownicy Wartana Mamikoniana Tom 2 (7300247695).

POWIĄZANE KSIĄŻKI