Włosy krzyczące na głowie. Polska nowela fantastyczna

Włosy krzyczące na głowie. Polska nowela fantastyczna - praca zbiorowa | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
9,25 MB
NAZWA PLIKU
Włosy krzyczące na głowie. Polska nowela fantastyczna.pdf
ISBN
3801200348115

OPIS

Od niezwykłości baśni do nadrealizmu: tak w skrócie można określić specyfikę dawnej polskiej noweli fantastycznej. Nie jest to specyfika wyłącznie nasza, rozciąga się bowiem na całą Słowiańszczyznę. Gdy czytamy prozę rosyjską pierwszej połowy XIX wieku, odnajdujemy podobne inspiracje. Najpierw jest to więc ludowa klechda, najczęściej z elementami grozy, która pod piórem pisarza zamienia się opowiadanie. Z tego gatunku pochodzi więc jej szkielet konstrukcyjny, motywy wzięte są z legend, podań i opowieści wiejskich. Ale opisy, pełnokrwiste postacie i świat przedstawiony to już twórcza robota artysty, która decyduje o sugestywności wyrazu.Ze Wstępu

* Jan Barszczewski - Włosy krzyczące na głowie ... Podróż na księżyc - (1984), wybrał Stefan Otceten Michał Dymitr Krajewski, Jadwiga Łuszczewska, Sygurd Wiśniowski, Józef Sękowski, Stanisław Leszczyński, Teodor Tripplin Włosy krzyczące na głowie .

Drukuj Włosy krzyczące na głowie. Polska nowela fantastyczna.

POWIĄZANE KSIĄŻKI