Wartanidzi 2 Wojownicy Wartana Mamikoniana

Wartanidzi 2 Wojownicy Wartana Mamikoniana - Derenik Demirczian | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Derenik Demirczian
WYMIAR
6,47 MB
NAZWA PLIKU
Wartanidzi 2 Wojownicy Wartana Mamikoniana.pdf
ISBN
1059713518517

OPIS

Dwutomowa powieść Derenika Demircziana pt. Wartanidzi przedstawia rozległą panoramę społeczeństwa starożytnej Armenii w połowie V wieku: od znanych z historii pisanej bohaterskich przywódców powstania antyperskiego lat 450-451 z Wartanem Mamikonianem na czele po postaci chłopów zaangażowanych w walkę o zachowanie godności narodowej."Wartanidzi" nie są książką, która jednostronnie i banalnie gloryfikuje ,,świetlaną" postać bohatera narodowego Armenii. Wartan Mamikonian przez jakiś czas był apostatą: formalnie wyparł się chrześcijaństwa, przyjmując na krótko zaratusztrianizm. Autor subtelnie ukazuje jego dramatyczne przeżycia w całej ich złożoności.Ze wstępu do tomu I

Dwutomowa powieść Derenika Demircziana pt. Wartanidzi przedstawia rozległą panoramę społeczeństwa starożytnej Armenii w połowie V wieku: od znanych z , Wartanidzi 2 Wojownicy Wartana Mamikoniana, Księgarnia PWN Katowice zaprasza Wartanidzi Wojownicy Wartana Mamikoniana już od 18,09 zł - od 18,09 zł, porównanie cen w 9 sklepach.

wartana mamikoniana. tom 2; Dodaj do schowka.

POWIĄZANE KSIĄŻKI