Niepopularnie o popularnej

Niepopularnie o popularnej - Jakub Z. Lichański | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jakub Z. Lichański
WYMIAR
11,99 MB
NAZWA PLIKU
Niepopularnie o popularnej.pdf
ISBN
8439696225799

OPIS

Książka wskazuje na najważniejsze zagadnienia związane z badaniem kultury i literatury popularnej ? łączy rozważania teoretyczne z praktycznymi analizami. Narzędziami są filologia, filozofia i retoryka (w rozsądnych proporcjach). Wśród analizowanych twórców odnajdziemy Stanisława Lema, J.R.R. Tolkiena, E.T.A. Hoffmana (wciąż zaskakuje i niepokoi!), ale i Zbigniewa Herberta, Davida Webera, Terry’ego Pratchetta oraz autorów powieści kryminalnych. To próba pokazania, że podział na literaturę wysoką

na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Zainteresowania naukowe: retoryka, literatura i kultura popularna, emigracja, cenzura w PRL, polska ... Niepopularnie o popularnej.

Internetowa księgarnia z Nowej Huty. Zapraszamy po najlepsze książki w sieci. Informacje o KSIĄŻKA Niepopularnie o popularnej Lichański Jakub - 8877374077 w archiwum Allegro.

POWIĄZANE KSIĄŻKI