Zapisy Terroru. Tom 8. Polscy żołnierze w niewoli sowieckiej

Zapisy Terroru. Tom 8. Polscy żołnierze w niewoli sowieckiej - praca zbiorowa | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
6,38 MB
NAZWA PLIKU
Zapisy Terroru. Tom 8. Polscy żołnierze w niewoli sowieckiej.pdf
ISBN
3850906535442

OPIS

Tom jako pierwszy w serii wydawniczej „Zapisy Terroru” jest w całości poświęcony losom ofiar represji sowieckich.Zawiera świadectwa polskich żołnierzy przebywających w niewoli sowieckiej w latach 1939–1941, którzy wstąpili do armii Andersa iw 1943 roku na Bliskim Wschodzie odpowiedzieli na kwestionariusz przygotowany przez jej Referat Historyczny.Relacje stanowią fascynujący zapis osobistej konfrontacji obywateli polskich ze stalinowskim, totalitarnym reżimem od17 września 1939 do „amnestii” z sierpnia 1941 roku. Wypełniają je opisy katorżniczej pracy ponad siły, przesłuchań prowadzonych przez NKWD,odbywających się w straszliwych warunkach transportów do kolejnych obozów, prób komunistycznej indoktrynacji czy wreszcie wypełnionej niebezpieczeństwami drogi do punktów werbunkowych armii Andersa. Uświadamiają nam, jak dramatyczny był los tych, którym ostatecznie udało się później wyrwać z sowieckiej matni.

z o.o Sprzedaż internetowa +48 222 62 62 62 [email protected] Kup teraz na Allegro.pl za 36,86 zł - ZAPISY TERRORU TOM 8 POLSCY ŻOŁNIERZE W... z miasta Stalowa Wola.

Zapisy terroru. Tom 8 autorstwa Opracowanie zbiorowe , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 28,00 zł .

POWIĄZANE KSIĄŻKI