Młodzieniec

Młodzieniec - Rafał Barnaś | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Rafał Barnaś
WYMIAR
5,80 MB
NAZWA PLIKU
Młodzieniec.pdf
ISBN
6688710717112

OPIS

Zimą 1945 zaginął "Portret młodzieńca" Rafaela - jeden z dwóch najwybitniejszych renesansowych obrazów w polskich zbiorach, obok Damy z łasiczką Leonarda da Vinci. Do dzisiaj nie są znane losy tego arcydzieła. a przynajmniej nie wszystkim.Na kartach powieści Rafał Barnaś odsłania powojenne losy "Młodzieńca", aż do kwietnia 2010, kiedy nastąpił punkt kulminacyjny polsko-rosyjskiej gry wywiadu o obraz.Rafał Barnaś (ur. 1983 roku). Z wykształcenia historyk. Absolwent Bezpieczeństwa Narodowego na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, Podstaw Psychoterapii Psychoanalitycznej na KSPP w Krakowie i Holmes College w Sydney. Współpracuje z fundacją InTheBaltic. Z zamiłowania podróżnik.Zwiedził ponad 50 krajów na 6 kontynentach."Istnieją różne wersje, gdzie dziś może znajdować się >Młodzieniec< (oczywiście, o ile ocalał.), który zaginął, gdy skończyła się druga wojna światowa. Autor książki na podstawie rozmowy z tajemniczym nieznajomym, którego spotkał podczas jednej ze swoich podróży w Indonezji, wysuwa wniosek, że zaginiony obraz może znajdować się w Rosji. [.] Jest to kolejną zaletą książki, której autor proponuje swoim czytelnikom intelektualne wyzwania >a co by było, gdyby - Wiktor Denisenko, pisarz, politolog, doktor socjologii, wykładowca na Uniwersytecie Wileńskim"Przygoda, ryzykowne poszukiwania, niebezpieczeństwo, rosyjski i polski wywiad, które się ścierają w walce o >Młodzieńca<, zaginiony obraz autorstwa Rafaela - wszystko to czytelnik znajdzie w tej książce". - Witold Janczys,prezes Fundacji IntheBaltic, dziennikarz niemieckiej agencji informacyjnej "Deutsche Welle" w krajach bałtyckich

» Odpowiedzi krzyżówkowe rzeczownika młodzieniec. » Szukaj informacji o rzeczowniku młodzieniec w wyszukiwarce Google. Portret młodzieńca wraz z resztą kolekcji wrócił do Krakowa dopiero w 1922 roku.

Dwie następne rozbudzą w nim „iskrę ducha" , w ostatniej - w postaci dzielnego Kazimierza, dostrzeże odpowiedni dla siebie wzorzec postępowania. Młodzieniec w areszcie. W 1939 roku - jeszcze przed wybuchem II wojny światowej - dyrektor Muzeum XX.

POWIĄZANE KSIĄŻKI