Obcy w kraju urodzenia

Obcy w kraju urodzenia - Henryk Waniek | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Henryk Waniek
WYMIAR
7,87 MB
NAZWA PLIKU
Obcy w kraju urodzenia.pdf
ISBN
7467118016526

OPIS

Co spodziewa się znaleźć w Polsce późnych lat osiemdziesiątych młody dziennikarz niemiecki, urodzony na Górnym Śląsku, trochę zagubiony w swoim zawodzie?Gdyby nie to, że już sypią się gruzy i próchno, a komunizm dogorywa, można by powiedzieć, że trafił do kraju baśni. Ale choć nie zna słów, jakie kazał wykuć na swoim nagrobku Ks. dr Johann Dzierzon*, to na jego oczach z polskiego rumowiska wyłania się prawda.____________* Wahrheit, Wahrheit über alles. (pol: Prawda, prawda, nade wszystko). Henryk Waniek (*1942).Autor około 20 książek, m.in: Hermes w Górach Śląskich, Inny Hermes, Opis podróży mistycznej z Oświęcimia do Zgorzelca 1257-1957, Pitagoras na trawie, Finis Silesiae, Dziady Berlińskie, Inny Hermes, Wyprzedaż Duchów, Sprawa Hermesa, Jak Johannes Kepler, jadąc do Żagania na Śląsku, zahaczył o księżyc.Nagrodzony: Kulturpreis Schlesien des Landes Niedersachsen (1999), Nagroda Klubu Księgarzy Warszawskich (1994), Nagroda Fundacji im. Andrzeja Kijowskiego za twórczość eseistyczną (1996), Nagroda Fundacji Kultury (2003).

Opis. Co spodziewa się znaleźć w Polsce późnych lat osiemdziesiątych młody dziennikarz niemiecki, urodzony na Górnym Śląsku, trochę zagubiony w swoim zawodzie? CSŚB 7 - HENRYK WANIEK - Obcy w kraju urodzenia w kategorii Książki / Nasze WYDAWNICTWO.

Silesia Progress Książki - Literatura piękna - Proza - przeczytaj opinie, kupuj online w dobrej cenie na Inbook.pl Spotkanie autorskie Henryka Wańka na temat powieści "Obcy w kraju urodzenia" w dniu 18 stycznia 2017 roku w katowickiej Hospodzie. Prowadzenie prof.

POWIĄZANE KSIĄŻKI