Umarłych pogrzebać

Umarłych pogrzebać - Barbara Imielska | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Barbara Imielska
WYMIAR
7,71 MB
NAZWA PLIKU
Umarłych pogrzebać.pdf
ISBN
9339627896747

OPIS

Książka podejmuje problem pochówku dzieci poronionych i martwo urodzonych. Praca ta została obroniona na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Autorka jest doktorantką na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.?

Religia chrześcijańska (a wcześniej judaizm) podkreśla wagę stworzonego przez Boga ciała oraz konieczność szacunku wobec niego, a co za tym idzie, należytego pochowania cielesnych szczątków człowieka. Zasada zawsze była prosta: ciało człowieka powstało z ziemi i do ziemi powinno wrócić. Książka podejmuje problem pochówku dzieci poronionych i martwo urodzonych.

Autorka jest doktorantką na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Episkopat Polski wydał wskazania dotyczące pogrzebu związanego z kremacją. Przypomniano, że Kościół usilnie zaleca grzebanie ciał zmarłych, a kremację... Umarłych pogrzebać… Nie odarto ich z godności.

POWIĄZANE KSIĄŻKI