Cztery sny, a może sny

Cztery sny, a może sny - AGNIESZKA RASIŃSKA | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
AGNIESZKA RASIŃSKA
WYMIAR
8,50 MB
NAZWA PLIKU
Cztery sny, a może sny.pdf
ISBN
6787205608653

OPIS

Agnieszka Rasińska poruszała się w wielu przestrzeniach. Jej domem była Polska i Norwegia, Anglia i Libia. Ta mobilność miała chyba również przełożenie na Jej sposób pracy, gdy z równą łatwością zajmowała się dokumentem, pejzażem czy portretem. Zapraszamy do zapoznania się z albumem zdjęć artystki, zatytułowanym `Cztery sny, a może pięć`.Pierwszym, co rzuca się w oczy przy dokładniejszej analizie zdjęć artystki, to bardzo umiejętne posługiwanie się kontrastami - bielą i czernią, statyką i dynamiką, bardzo rzetelne, rozgrywanie kompozycji wewnątrz kadru, w końcu umiejętność dostrzegania ukrytej poetyki w prostych przedmiotach (zdjęcie łodzi, które otwiera wystawę). Ta skromna skala, czysto fotograficznych środków, buduje przejmujące, z perspektywy czasu chciałoby się rzec - czasem wręcz alegoryczne obrazy. Krytycy zauważają, że te zdjęcia mają w sobie tylko pozorny spokój i piękno: niemal zawsze wypełnia je niepokój.

Jest to prastary symbol żeński w snach mężczyzn, związany z potrzebą czułości. 4. Sny i nasze życie.

Sny i nasze życie. Czy sen może dać odpowiedź na pytania, których nie mogę odpowiedzieć w moim życiu? Zdarzało się, że naukowcy w swoich snach znaleźli rozwiązanie problemu, nad którym bezskutecznie pracowali.

POWIĄZANE KSIĄŻKI