PółKobieta HalfAWoman

PółKobieta HalfAWoman - Jacek Malinowski | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jacek Malinowski
WYMIAR
3,71 MB
NAZWA PLIKU
PółKobieta HalfAWoman.pdf
ISBN
3872697945871

OPIS

Książka "Jacek Malinowski. PółKobieta / HalfAWoman" poświęcona jest trylogii filmowej, która znajduje się w kolekcji Zachęty — Narodowej Galerii Sztuki. Dwujęzyczna publikacja zawiera obszerną część ilustracyjną wzbogaconą o dialogi z filmów oraz dwa eseje analizujące trylogię Malinowskiego pod kątem filmoznawczym (Marta Miś) oraz filozoficznym (Andrzej Wajs). Filmy Jacka Malinowskiego są ciekawym przykładem fałszywych dokumentów (mockumentów) — formuły gatunkowej rzadko obecnej w polskim kinie.

I chociaż realizacja była poprzedzona latami przemyśleń, eksperymentów i prób, działalnością rzeźbiarską, a potem fotograficzną, to od momentu jej ukończenia zacząłem myśleć filmowo. Przed HalfAWoman w ogóle nie miałem świadomości, że jest coś takiego jak fałszywy dokument ... Title: PółKobieta HalfAWoman Malinowski Jacek księga PDF epub fb2 Created Date: 1/26/2018 7:36:17 AM Tak przekonywująco zwykła jest tytułowa HalfAWoman (Półkobieta) w opowieści o swoim codziennym życiu.

Dwujęzyczna publikacja zawiera obszerną część ilustracyjną wzbogaconą o dialogi z filmów oraz dwa eseje analizujące trylogię Malinowskiego pod kątem filmoznawczym (Marta Miś) oraz filozoficznym (Andrzej Wajs). Filmy Jacka ... PółKobieta HalfAWoman - opis produktu: Książka poświęcona jest trylogii filmowej, która znajduje się w kolekcji Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki.

POWIĄZANE KSIĄŻKI