Tłuścioch i leszcz

Tłuścioch i leszcz - Andrej Adamowicz | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Andrej Adamowicz
WYMIAR
3,76 MB
NAZWA PLIKU
Tłuścioch i leszcz.pdf
ISBN
8215939268512

OPIS

Andrej Adamowicz (ur. 1984 w Mińsku) - poeta, prozaik, dziennikarz. Jeden z najciekawszych współczesnych białoruskich literatów. W 2012 roku za tomik ????? ?????? ?????? ?????(„Dzień poezji śmierci dzień”) uhonorowany nagrodą za najlepszy debiut poetycki na Białorusi. Zwycięzca kilku konkursów dla młodych pisarzy i poetów, uczestnik licznych poetyckich festiwali. Poezje tłumaczone na język litewski, polski, rosyjski i ukraiński.

Minipowieść, której akcja toczy się na białoruskiej prowincji. Maksim jedzie ze swoim szwagrem Wiktarem na ryby. Tłuścioch i leszcz - Tłuścioch i leszcz w 2016 roku otrzymał 3.

Jest to nagroda przyznawana od 2011 za najlepszą książkę roku w języku białoruskim przez białoruski PEN Club we współpracy z Ambasadą RP i Instytutem Polskim w Mińsku oraz niezależnym Związkiem Pisarzy Białoruskich. „Tłuścioch i leszcz" w 2016 roku otrzymał 3. miejsce w konkursie Nagroda Literacka im.

POWIĄZANE KSIĄŻKI