Płciowość człowieka w kontekście wychowania osoby ludzkiej

Płciowość człowieka w kontekście wychowania osoby ludzkiej - Karol Meissner | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Karol Meissner
WYMIAR
11,77 MB
NAZWA PLIKU
Płciowość człowieka w kontekście wychowania osoby ludzkiej.pdf
ISBN
9767711986295

OPIS

Chcąc wypełnić choć częściowo ten brak, autor dostarcza materiałów pomocnych wychowawcom (rodzicom i nauczycielom) w ich zmaganiu wychowawczym. Młodzież ma dostęp do różnorodnych wiadomości o życiu płciowym. Niestety same informacje nie wychowują. Tymczasem całe życie człowieka, jego powodzenie czy niepowodzenie, zależą ? jak podkreśla o. Karol ? przecież właśnie od postaw, od zachowań, od motywacji do odpowiedzialnego dokonywania wyborów. Wychowanie dojrzałego i odpowiedzialnego człowieka wymag

Młodzież ma dostęp do różnorodnych wiadomości o życiu płciowym. Niestety same informacje nie wychowują. Płciowość człowieka w kontekście wychowania osoby ludzkiej; Płciowość człowieka w kontekście wychowania osoby ludzkiej.

Tymczasem całe życie człowieka, jego powodzenie czy niepowodzenie, zależą - jak podkreśla Płciowość człowieka w kontekście wychowania osoby ludzkiej Karol Meissner OSB Niestety, dzieci tylko sporadycznie znajdują dorosłą i przyjazną osobę, która mogłaby być pewnego rodzaju przewodnikiem w życiu. Wychowanie dojrzałego i odpowiedzialnego człowieka wymaga zaangażowania wychowawców i dialogu, w którym młodzi ludzie będą mogli przyjąć wiedzę o swojej płciowości bez lęku, w sposób nieurazowy, nienaruszający naturalnej wstydliwości i z odniesieniem do świata ludzkich wartości. Chcąc wypełnić choć częściowo ten brak, autor dostarcza materiałów pomocnych wychowawcom (rodzicom i nauczycielom) w ich zmaganiu wychowawczym. Młodzież ma dostęp do różnorodnych wiadomości o życiu płciowym.

POWIĄZANE KSIĄŻKI